Yhteystiedot

Paikanna maakuntasi parhaat ammattilaiset oheisen etsi-kentän avulla.

Voit etsiä listasta paikkakunnan perusteella tuotteidemme jälleenmyyjiä.
Esim. ”Helsinki” hakusana näyttää kaikki Helsingin alueella toimivat Lammin-edustajat.

Muista valita myös oletko kodinrakentaja/remontoija vai edustatko taloyhtiötä.
Tehtaan tuen ja aluepäälliköiden yhteystiedot löytyvät listan alapuolelta.

Nimi Titteli Puhelinnumero Sähköposti Lähiosoite Postitoimipaikka Kohde/Pienasiakas (eli taloyhtiöt/remontoijat) Etsi
Nimi Titteli Puhelinnumero Sähköposti Lähiosoite Postitoimipaikka Kohde/Pienasiakas (eli taloyhtiöt/remontoijat) Etsi
Markku Hallami Myyntipäällikkö 010-8411 732 markku.hallami@lammin.fi Paarmamäentie 2 16900 LAMMI K/P Asikkala;Hartola;Heinola;Hollola;Hämeenkoski;Kärkölä;Lahti;Nastola;Orimattila;Padasjoki;Sysmä;Forssa;Hattula;Hausjärvi;Humppila;Hämeenlinna;Janakkala;Jokioinen;Loppi;Riihimäki;Tammela;Ypäjä
Heikki Nuuttila Projektipäällikkö 040-503 9262 heikki.nuuttila@lammin.fi Kiiskikuja 3 B 01490 VANTAA K / P Helsinki;Espoo,Vantaa;Kauniainen;Hyvinkää;Järvenpää;Kerava;Kirkkonummi;Nurmijärvi;Sipoo;Tuusula;Vihti;Mäntsälä;Pornainen
Ismo Kaijanen Alue-edustaja 0400 532 028 ismo.kaijanen@lammin.fi Saukonkatu 4 E 11 20760 PIISPANRISTI P Aura;Kaarina;Kemiönsaari;Koski TI;Kustavi;Laitila;Loimaa;Marttila;Masku;Mynämäki;Naantali;Nousiainen;Oripää;Paimio;Parainen;Pyhäranta;Pöytyä;Raisio;Rusko;Salo;Sauvo;Somero;Taivassalo;Tarvasjoki;Turku;Uusikaupunki;Vehmaa
Jari Kiviranta Alue-edustaja 045-630 1199 jari.kiviranta@lammin.fi Vähäniemenkatu 33-35 E 34 33410 TAMPERE P Akaa;Hämeenkyrö;Ikaalinen;Juupajoki;Kangasala;Kihniö;Lempäälä;Mänttä-Vilppula;Nokia;Orivesi;Parkano;Pirkkala;Punkalaidun;Pälkäne; Luopioinen; Aitoo; Rautajärvi; Puutikkala;Ruovesi;Kekkonen;Murole;Sastamala;Tampere;Urjala;Valkeakoski;Vesilahti; Narva;Virrat;Ylöjärvi
Juha-Matti Salonen Alue-edustaja 050-317 5527 juha-matti.salonen@lammin.fi Vestergårdintie 7 21600 PARAINEN P Turku;Vehmaa;Aura;Kemiönsaari;Eura;Eurajoki;Köyliö;Rauma;Säkylä;Tarvasjoki;Taivassalo;Sauvo;Pöytyä;Parainen;Masku;Mynämäki;Naantali;Nousiainen;Kaarina
Mikkelin Lasiasennus Alue-edustaja 015-172 090 jani.paakkunainen@mikkelinlasiasennus.fi Näverikatu 1 50170 MIKKELI K / P Enonkoski;Heinävesi;Hirvensalmi;Joroinen;Juva;Kangasniemi;Mikkeli;Mäntyharju;Pertunmaa;Pieksämäki;Puumala;Rantasalmi;Savonlinna;Sulkava;Varkaus;Heinola;Sysmä;Hartola;Joutsa
Marko Roots Projektipäällikkö 045 265 1309 marko.roots@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 ESPOO P Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Markku Pesonen Alue-edustaja 0400-920 886 markku.pesonen@lammin.fi Kurkelantie 5 A 16 90230 OULU P Oulu
Markku Tuikkanen Alue-edustaja 040-843 1680 markku.tuikkanen@lammin.fi Porthanintie 2 A 6 44500 VIITASAARI K / P Hankasalmi;Joutsa;Jyväskylä;Jämsä;Kannonkoski;Karstula;Keuruu;Kinnula;Kivijärvi;Konnevesi;Kuhmoinen;Kyyjärvi;Laukaa;Luhanka;Multia;Muurame;Petäjävesi;Pihtipudas;Saarijärvi;Toivakka;Uurainen;Viitasaari;Äänekoski
Markus Hellsten Projektipäällikkö 050-3300263 markus.hellsten@lammin.fi Horlantie 15 23500 UUSIKAUPUNKI K / P Mynämäki;Vehmaa;Taivassalo;Uusikaupunki;Laitila;Pyhäranta;Masku;Nousiainen;Lieto;Naantali;Raisio;Rauma
Pekka Mäenpää Alue-edustaja 044-3367841 pekka.maenpaa@lammin.fi Ranssinpolku 7 69100 KANNUS P Halsua;Kannus;Kaustinen;Kokkola;Lestijärvi;Perho;Toholampi;Veteli;Alavieska;Haapajärvi;Haapavesi;Kalajoki;Nivala;Oulainen;Pyhäjoki;Reisjärvi;Sievi;Siikajoki;Ylivieska;Kruunupyy;Pedersöre;Pietarsaari;Uusikaarlepyy
Pekka Rautio Alue-edustaja 050-306 3611 pekka.rautio@lammin.fi Paalukatu 3 53500 LAPPEENRANTA P Imatra;Lemi;Luumäki;Parikkala;Lappeenranta;Rautjärvi;Savitaipale;Taipalsaari; Taavetti
Sami Harainen Alue-edustaja 040-574 6444 sami.harainen@lammin.fi Metsäkaari 2 05460 HYVINKÄÄ P Hyvinkää
Tero Pesonen Projektipäällikkö 0400-920 887 tero.pesonen@lammin.fi Vuotungintie 78 B 93600 KUUSAMO K / P Kuusamo;Pudasjärvi;Taivalkoski;Hyrynsalmi;Kajaani;Kuhmo;Paltamo;Puolanka;Ristijärvi;Sotkamo;Suomussalmi;Enontekiö;Inari;Kemijärvi;Kittilä;Kolari;Muonio;Pelkosenniemi;Pello;Posio;Ranua;Salla;Savukoski;Sodankylä;Utsjoki
Timo Nolvi Alue-edustaja 050-3422 299 timo.nolvi@lammin.fi Korkeamäentie 19 29630 POMARKKU P Eura;Eurajoki;Harjavalta;Honkajoki;Huittinen;Jämijärvi;Kankaanpää;Kokemäki;Köyliö;Lavia;Luvia;Merikarvia;Nakkila;Pomarkku;Pori;Rauma;Siikainen;Säkylä;Ulvila
Kasimir Tötterman Aluepäällikkö 010-8411 733 / 044-082 2622 kasimir.totterman@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 ESPOO K Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Mikko Heino Myyntipäällikkö 010-8411 705 mikko.heino@lammin.fi Paarmamäentie 2 16900 LAMMI P Tampere
Tomi Kauppinen Projektipäällikkö 0400-408 734 tomi.kauppinen@lammin.fi Matinkatu 4 Toimipiste: Matinkatu 4 20810 TURKU K mutta toimiston tiedot myös pienpuolella Turku
Rainer Salminen Myyntijohtaja 0400 322 759 rainer.salminen@lammin.fi Paarmamäentie 2 Toimipiste: Matinkatu 4 20810 TURKU K / P Turku
Kai Rahikainen Alue-edustaja 044 2002 536 kai.rahikainen@lammin.fi Virpeistentie 28 12350 Turkhauta K / P Hyvinkää;Järvenpää;Lapinjärvi;Lohja;Mäntsälä;Nurmijärvi;Tuusula;Hattula;Hausjärvi;Hämeenlinna;Janakkala;Jokioinen;Riihimäki;Asikkala;Hartola;Heinola;Hollola;Kärkölä;Lahti;Orimattila;Padasjoki;Sysmä


Nimi Titteli Puhelinnumero Sähköposti Lähiosoite Postitoimipaikka Kohde/Pienasiakas (eli taloyhtiöt/remontoijat) Etsi
Nimi Titteli Puhelinnumero Sähköposti Lähiosoite Postitoimipaikka Kohde/Pienasiakas (eli taloyhtiöt/remontoijat) Etsi
Markku Hallami Myyntipäällikkö 010-8411 732 markku.hallami@lammin.fi Paarmamäentie 2 16900 Lammi K/P Asikkala;Hartola;Heinola;Hollola;Hämeenkoski;Kärkölä;Lahti;Nastola;Orimattila;Padasjoki;Sysmä;Forssa;Hattula;Hausjärvi;Humppila;Hämeenlinna;Janakkala;Jokioinen;Loppi;Riihimäki;Tammela;Ypäjä
Kasimir Tötterman Aluepäällikkö 010-8411 733 / 044-082 2622 kasimir.totterman@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 Espoo K Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Anssi Leppänen Projektipäällikkö 040-7232512 anssi.leppanen@lammin.fi Valkealammentie 10 C 80850 Paihola K Ilomantsi;Joensuu;Juuka;Kitee;Lieka;Liperi;Nurmes;Outokumpu;Polvijärvi;Rääkkylä;Tohmajärvi;Valtimo
Bjarne Öhman Projektipäällikkö *Betjäning också på svenska 0500-215 485 bjarne.ohman@lammin.fi Nuijamiestentie 5 C 00400 HELSINKI K Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Hannu Vainio Projektipäällikkö 0400-567 479 hannu.vainio@lammin.fi Norotie 7 L5 01600 VANTAA K Espoo;Helsinki;Järvenpää;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Nurmijärvi;Sipoo;Tuusula;Vantaa;Vihti
Heikki Nuuttila Projektipäällikkö 040-5039262 heikki.nuuttila@lammin.fi Kiiskikuja 3 B 01490 VANTAA K / P Helsinki;Espoo,Vantaa;Kauniainen;Hyvinkää;Järvenpää;Kerava;Kirkkonummi;Nurmijärvi;Sipoo;Tuusula;Vihti;Mäntsälä;Pornainen
Henri Leino Projektipäällikkö 044-219 8351 henri.leino@lammin.fi Mesiheinänkatu 16 33340 TAMPERE K Akaa;Hämeenkyrö;Ikaalinen;Juupajoki;Kangasala;Kihniö;Lempäälä;Mänttä-Vilppula;Nokia;Orivesi;Parkano;Pirkkala;Punkalaidun;Pälkäne;Ruovesi;Sastamala;Tampere;Urjala;Valkeakoski;Virrat;Ylöjärvi
Joonas Mälkiä Alue-edustaja 0400-633960 joonas.malkia@lammin.fi Kaakkoiskaari 3 53500 LAPPEENRANTA K Imatra;Lemi;Luumäki;Parikkala;Lappeenranta;Rautjärvi;Savitaipale;Taipalsaari
Julle Marttila Alue-edustaja 0400-603211 julle.marttila@lammin.fi Ourajoentie 294 12920 TOPENO K Hyvinkää;Järvenpää;Karkkila;Kerava;Lohja;Mäntsälä;Nurmijärvi;Vantaa;Vihti;Janakkala;Jokioinen;Loppi;Riihimäki;Tammela;Forssa;Hattula;Hausjärvi;Hämeenlinna;Kärkölä;Somero
Marko Roots Projektipäällikkö 045-2651309 marko.roots@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 ESPOO K / P Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Markku Tuikkanen Alue-edustaja 040-843 1680 markku.tuikkanen@lammin.fi Porthanintie 2 A 6 44500 VIITASAARI K / P Hankasalmi;Joutsa;Jyväskylä;Jämsä;Kannonkoski;Karstula;Keuruu;Kinnula;Kivijärvi;Konnevesi;Kuhmoinen;Kyyjärvi;Laukaa;Luhanka;Multia;Muurame;Petäjävesi;Pihtipudas;Saarijärvi;Toivakka;Uurainen;Viitasaari;Äänekoski
Markus Hellsten Projektipäällikkö 050-3300263 markus.hellsten@lammin.fi Horlantie 15 23500 UUSIKAUPUNKI K / P Mynämäki;Vehmaa;Taivassalo;Uusikaupunki;Laitila;Pyhäranta;Masku;Nousiainen;Lieto;Naantali;Raisio;Rauma
Olavi Koski Projektipäällikkö 050-431 2000 olavi.koski@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 ESPOO K Askola;Espoo;Hanko;Helsinki;Hyvinkää;Inkoo;Järvenpää;Karkkila;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Lapinjärvi;Lohja;Loviisa;Myrskylä;Mäntsälä;Nurmijärvi;Pornainen;Porvoo;Pukkila;Raasepori;Sipoo;Siuntio;Tuusula;Vantaa;Vihti
Tero Pesonen Projektipäällikkö 0400-920887 tero.pesonen@lammin.fi Vuotungintie 78 B 93600 KUUSAMO K / P Kuusamo;Pudasjärvi;Taivalkoski;Hyrynsalmi;Kajaani;Kuhmo;Paltamo;Puolanka;Ristijärvi;Sotkamo;Suomussalmi;Enontekiö;Inari;Kemijärvi;Kittilä;Kolari;Muonio;Pelkosenniemi;Pello;Posio;Ranua;Salla;Savukoski;Sodankylä;Utsjoki
Timo Myllymäki Projektipäällikkö 050-550 4441 timo.myllymaki@lammin.fi Vallikallionkatu 1 02650 ESPOO K Espoo;Helsinki;Järvenpää;Kauniainen;Kerava;Kirkkonummi;Nurmijärvi;Sipoo;Tuusula;Vantaa;Vihti
Tomi Kauppinen Projektipäällikkö 0400-408 734 tomi.kauppinen@lammin.fi Matinkatu 4 Toimipiste: Matinkatu 4 20810 TURKU K Turku;Lieto;Naantali;Nousiainen;Masku;Mynämäki
Rainer Salminen Myyntijohtaja 0400 322 759 rainer.salminen@lammin.fi Matinkatu 4 Toimipiste: Matinkatu 4 20810 Turku K / P Turku;Lieto;Naantali;Nousiainen;Masku;Mynämäki



Tuki tehtaalla

Rainer Salminen, myyntijohtaja
gsm 0400 322 759
rainer.salminen(at)lammin.fi
Paarmamäentie 2
16900 LAMMI

Mikko Heino, myyntipäällikkö
gsm 010 8411 705
mikko.heino(at)lammin.fi
Vallikallionkatu 1
02650 ESPOO

Markku Veikkola, myyntipäällikkö
gsm 010 8411 702
markku.veikkola(at)lammin.fi
Vallikallionkatu 1
02650 ESPOO

Kasimir Tötterman, aluepäällikkö
gsm 010 8411 733
044 0822 622
kasimir.totterman(at)lammin.fi
Vallikallionkatu 1
02650 ESPOO

Markku Hallami, myyntipäällikkö
gsm 010 8411 732
markku.hallami(at)lammin.fi
Paarmamäentie 2
16900 LAMMI

Suomen Vahvimmat